BitcoinRewolucja.com: Bitcoin F.A.Q

Bitcoin Wiki
Share

Bitcoin F.A.Q


Co to jest Bitcoin?
Czy jest osoba, która kontroluje Bitcoin?
Kto jest twórcą Bitcoin?
Co to jest proces?
Czy ludzie naprawdę korzystać Bitcoin?
Skąd Bitcoins?
Czy łatwo jest dokonać platności Bitcoin?
Czy Bitcoins sposób, aby szybko się wzbogacić?
Bitcoin jest dobrym rozwiązaniem inwestycyjnym?
Jak można tworzyć nowe Bitcoins?
Jakie są korzyści z Bitcoins?
Jakie są ograniczenia Bitcoin?
Czy możesz ufać Bitcoin?
Bitcoin jest całkowicie wirtualny?
Co się dzieje, gdy Bitcoins zostaną utracone?
Bitcoin jest legalne?
Co na temat podatków w przynależności Bitcoins?
Czy Bitcoin oszustwo?
Czy spekulacje problem z Bitcoins?


Co to jest Bitcoin?
Jest to forma systemu płatności, tak jak Visa i Paypal, ale to wiaze cyfrowy pieniadze. W zwiazku z tym, ze jest to nowy rodzaj systemu, co wiaze sie z wykorzystaniem sieci peer-to-peer platnosci, które nie ma zadnego rodzaju posredników lub scentralizowanej wladzy. Jesli uzytkownik korzysta z tego srodka, to jest inna forma gotówka w Internecie. Uwaza sie takze, jako jeden z kilku potrójnych systemów wprowadzania wystepujacych we wspólczesnym swiecie.

Czy jest osoba, która kontroluje Bitcoin?
Tak jak nie ma partii, która jest wlascicielem e-mail, nie ma partii, która jest wlascicielem sieci Bitcoin. W istocie, wszyscy uzytkownicy Bitcoin wlasciwie kontrolowac te siec. Istnieja pewne deweloperzy, którzy poprawiaja oprogramowania, ale bez zgody uzytkowników, nie moze byc zadnych zmian w protokole tego systemu. Uzytkownicy maja pelna wladze na rodzaj oprogramowania i wersji, z których korzystaja. Jednak idealnie nadaje sie do tego samego oprogramowania, poniewaz zgodnosci. Nie musi byc pelna zgoda, jesli system jest do efektywnej pracy.

Kto jest twórcą Bitcoin?
Koncepcja krypto-waluty, na których oparty jest Bitcoin został opracowany przez Wei Daii w 1988 roku zaproponowal ideę, że nowa forma pieniędzy, które korzysta z kryptografii może być wykorzystane do kontroli transakcji. Dlatego nie byloby organ centralny Jednak pierwszy dowód koncepcji i specyfikacji Bitcoin został opublikowany przez Satoshi Nakamoto. Jednak po tym czasie, w 2010 roku, nie było wielu deweloperów pracujących na tym systemie.

Jednak protokół i oprogramowanie są publikowane w Internecie dość powszechnie, ze każdy programista posiadający odpowiednie uprawnienia do kodu lub stworzenia wlasnej wersji. Dlatego też, tak naprawdę nikt nie wie, kto faktycznie stworzył Bictoin calkowicie, tak jak nikt nie zna tozsamosci osoby, która stworzyla papier.

Co to jest proces?
Jesli ktos patrzy na Bitcoin z punktu widzenia uzytkowników, jest to po prostu jak programu komputerowego lub aplikacji mobilnej, która ma portfel Bitcoin. Dzieki temu osoby do wysylania i odbierania waluty, podobnie jak w kazdym normalnym systemu platnosci. W ten sposób proces dziala na wiele systemów.

Jednak siec Bitcoin jest równiez uzywany przez wielu programistów na calym swiecie. Dziala poprzez wymiane ksiedze, która jest publiczna, znany jako lancucha bloku. To faktycznie ma wszystkie transakcje, które kiedykolwiek zostaly przetworzone. Kazdy uzytkownik ma pelna kontrole z wlasnych adresów do wyslania Bitcoins. Jesli ktos przetwarza transakcji poprzez uzycie wyspecjalizowanego wyposazenia wytwarzania Bitcoins, wówczas nagradzanie w Bitcoins do tej konkretnej uslugi. Proces ten znany jest jako "górniczych".

Czy ludzie naprawdę korzystać Bitcoin?
Bedziesz zaskoczony, ze jest wiele osób wraz z firm, które zwracaja sie do Bitcoin jako srodków platniczych. Dotyczy to firm, takich jak zaprawy firm prawniczych, apartamenty, restauracje, a takze popularnych serwisów internetowych. Uslugi te obejmuja Reddit, Flattr, WordPress i NameCheap. Bedziesz zaskoczony, aby wiedziec, tempo wzrostu liczby uzytkowników. Statystyki z sierpnia 2013 roku pokazuja, ze wartosc bictoins w obiegu wynosila okolo 1,5 mln USD. Miliony dolarów bitcoinów byly w transakcji dziennie.

Skąd Bitcoins?
Istnieja rózne sposoby, które mozna dostac w swoje rece Bitcoins. Mozna je dostac w zamian za towary i uslugi. Mozesz tez poprosic kogos do wymiany bitcoins z toba. Mozna równiez uzyskac je przez górnictwo. Nie ma wymiany Bitcoin, który pozwala uzyskac ten krypto-waluty w zamian za dolary, na przyklad.

Czy łatwo jest dokonać platności Bitcoin?
Bylbys zaskoczony, aby dowiedziec sie, ze platnosci te sa rzeczywiscie latwiej niz karty kredytowej lub debetowej zakupów. Mozesz równiez nie potrzebujesz konta handlowca. Mozesz dokonac platnosci za posrednictwem aplikacji na portfel, który mozna pobrac w smartfonie lub na komputerze. Wystarczy wpisac adres odbiorcy, kwota, która ma byc zaplacona, a nastepnie po prostu wcisnij Wyslij. Jest to równiez teraz latwiej dokonac platnosci poprzez dotkniecie dwoma telefonami za posrednictwem technologii NFC. Kod QR pozwala równiez na dostep do adresu automatycznie dokona platnosci w znacznie latwiejszy sposób.

Czy Bitcoins sposób, aby szybko się wzbogacić?
Wiele osób uwaza, ze nie jest latwo sie wzbogacic natychmiast przez Bitcoins. Mogles zauwazyc, ze w Internecie, gdzie ludzie obiecuja ogromne zyski dla malej ilosci pracy. Jednak nie jest to prawda w przypadku Bitcoins. System nie obiecuje wam wszelkiego rodzaju nadzwyczajnych zysków. Deweloperzy nie moga zarabiac pieniadze, jesli sie zaangazowac, a nie ma mozliwosci, ze moga uzyskac od ciebie pieniadze. Bitcoins sa niemozliwe do nabycia, chyba ze wlasciciel zapewnia zgody. W rzeczywistosci, poniewaz Bitcoin jest eksperymentalnym i wirtualnej waluty, moze albo sie uda, czy przegrasz. Nie ma sposobu, aby szybko sie bogaci.

Bitcoin jest dobrym rozwiązaniem inwestycyjnym?
Poniewaz jest to nowa koncepcja, to musisz zrozumiec, czy gospodarka Bitcoin byloby rzeczywiscie korzystne dla Ciebie. Wartosc tej waluty nie jest wspierany przez jakakolwiek organizacje lub rzad. To dziala w sposób podobny do innych walut, poniewaz ludzie sa gotowi uzyc go jako srodek wymiany. Ponadto, kurs waha sie równiez, a czasem, robi to dosc drastycznie. Jednakze, nie ma zbyt wiele akceptacji. Istnieje kilka incydentów zwiazanych z bezpieczenstwem, które moga prowadzic do powaznych wyprzedazy. Wazne jest, aby zrozumiec, ze czlowiek podejmuje ryzyko, bedac w tej gospodarce, bo to jest na pewno waluty wysokiego ryzyka. Jednak, gdy staje sie ona szerzej znane i akceptowane, wtedy nie byloby stabilnosc kursu walutowego. Na razie wydaje sie byc dosc nieprzewidywalne. Trzeba miec jasny plan tak, ze ryzyko moze byc zarzadzany latwo.

Jak można tworzyć nowe Bitcoins?
Mozesz tworzyc nowe bitcoins przez proces wydobycia omawianym wczesniej. Jest to calkiem podobny do procesu ciaglego losowania loterii. Zasadniczo przez górnictwa wezlów w sieci, mozna dostac wynagrodzenie w Bitcoins, zwlaszcza gdy znajdziesz odpowiedzi na zlozone problemy matematyczne. To pozwala na tworzenie nowych bloków. Bloki symbolizuja prace, która jest wykonywana z trudnoscia, co przyczynia sie zmieniac w zaleznosci od calkowitego stezenia pewnej sieci. Mozesz kopalni bloki po kazdych 10 minutach.

Jakie są korzyści z Bitcoins?
Istnieje wiele korzysci z zastosowania Bitcoins i obejmuje:

Wolnosc platnosci: Ty bylby zaskoczony tym, jak latwo jest po prostu odbierac i natychmiast wyslac pieniadze natychmiast w dowolnym miejscu na swiecie. Nie musisz sie martwic o nalozonych ograniczen wzdluz bez ograniczen, jesli chodzi o granice miedzynarodowe. Nie musisz martwic sie o swieta albo. Dlatego bedziesz miec pelna kontrole nad pieniedzmi

Niskie koszty: Niski koszt zazwyczaj wystepuje, poniewaz nie ma udzial oplat. Nie moze byc bardzo mniejsze oplaty, która jest zwykle stosowane, gdy istnieje przetwarzania priorytetem, tak aby szybciej potwierdzeniem moga byc odbierane. Czasami, jesli kupcy sa za pomoca tego, to moze trzeba to do przetwarzania transakcji.

Ryzyko jest minimalne dla kupców: Kupcy znajdzie to byc bardzo bezpieczne i nieodwracalna, poniewaz nie ma informacji osobowych dotyczacych klientów. W zwiazku z tym, nie ma zadnych problemów, które skladaja sie z falszywych obciazen i oszustów.

Wiecej sterowania: : Ludzie doceniaja fakt, ze moga one przejac pelna kontrole nad ich transakcji. Nie ma mowy, ze kupcy moga zmusic niezauwazalne zmiany lub niepozadanych zmian, które czesto pojawiaja sie, gdy sa stosowane inne srodki platnicze. Nie ma zadnych informacji osobistych, gdy wystepuja transakcje powiazane, co rzeczywiscie sprawia, ze metoda dosc bezpieczne. Dlatego sa lepiej chronione przed kradzieza tozsamosci. Istnieje równiez opcja, aby zapewnic ochrone Twoich pieniedzy poprzez szyfrowanie i tworzenia kopii zapasowych.

Neutralny i przejrzyste: Wszelkie informacje na lancuchu bloku mozna zobaczyc i obejrzec w czasie rzeczywistym. Kazdy moze zweryfikowac informacji, co oznacza, ze kazda organizacja nie moze manipulowac protokolu, poniewaz jest to dosc bezpieczny pod wzgledem kryptograficznym. Dlatego jest przewidywalny i neutralny w ten sposób.

Jakie są ograniczenia Bitcoin?
Istnieją pewne wady korzystania z tego środka platności, jak równieź.

Akceptacja jest niski: Wiele osób czesto nie wiedza o Bitcoins. Istnieje wiele firm, które sa zwiekszajac ich wykorzystanie Bitcoin jako sposób platnosci, poniewaz korzysci zaangazowanych, ale to jest wciaz mala. Jesli ktos jest do korzystania z efektów sieciowych, wtedy wiecej ludzi musi to zaakceptowac.

Rozwój Stage: to jest stosunkowo nowe oprogramowanie, co oznacza, ze istnieja pewne niepelne cechy. W zwiazku z tym, ze jest nadal rozwijany, aby zapewnic, ze staje sie bardziej dostepne dla mas i staje sie bardziej bezpieczne. W zwiazku z tym, nie kazdy moze korzystac z Bitcoin w tym momencie. W rzeczywistosci, nie ma ubezpieczenia, przez Bitcoin firm, które sa pojawiajace sie w tych dniach. Istota jest to, ze wciaz dojrzewa w tym momencie.

Na rynku jest niestabilna: Kurs zwykle dosc szybko zmieniac. Poniewaz istnieje niewielka ilosc ludzi na rynku, kazdy rodzaj dzialalnosci wydaje sie miec wplyw na cene. Gdy rynek dojrzewa, to zmiennosc zmniejszy.

Czy możesz ufać Bitcoin?
To jest bardzo wazne pytanie. A odpowiedz jest bardzo prosta, poniewaz latwo jest zaufac tego systemu, poniewaz nie wymaga zaufania w ogóle. To dlatego, ze jest calkowicie zdecentralizowany i otwarty dla kazdego. Kazdy moze uzyskac dostep do calego kodu oprogramowania w dowolnym czasie. Kazdy programista moze miec dokladne wyobrazenie o sposób ten system dziala. Wszystkie transakcje moga byc ogladane przez wszystkich w czasie rzeczywistym. Nie ma uzaleznienie od osób trzecich. Podobnie jak w bankowosci internetowej, dziala za posrednictwem algorytmów kryptograficznych, które sa oceniane przez ekspertów. Nawet jesli nie mozna ufac wszystkich uzytkowników, siec pozostanie bezpieczne. Stad tez mozna zaufac w nim.

Bitcoin jest całkowicie wirtualny?
Tak jak na forum bankowe i karty kredytowe sa wirtualne, Bitcoin jest wirtualny, jak mozna go dostac. Moze byc stosowany w zamian za towary i uslugi w sklepach internetowych wzdluz fizycznych, jak równiez. Mozesz wymienic je w formach fizycznych poprzez wykorzystanie monet Casascius. Jednak za pomoca aplikacji przez portfel internetowy jest lepszym pomyslem. Wagi moga byc postrzegane przez wszystkich obywateli, wiec nie moga byc zmienione przez nikogo. Uzytkownicy maja pelna kontrole nad ich funduszy i nie moga po prostu zniknac w powietrzu, choc fundusze sa wirtualne.

Co się dzieje, gdy Bitcoins zostaną utracone?
Bedzie to mialo taki sam efekt jak wtedy, gdy pieniadze sa wycofane z obiegu. W bitcoins które stracily pozostanie lancuch blok, ale zostana one poddane stanu uspienia, poniewaz nikt nie moze znalezc klucza prywatnego, który pozwoli im byc ponownie wykorzystane.

Bitcoin jest legalne?
Nie istnieje organizacja lub kraj na swiecie, który zostal uznany za nielegalny. W niektórych krajach, takich jak Rosja i Argentyna, ze powaznie zakaz uzywania innych walut. Niektóre jurysdykcje nie ograniczono stosowania takich Bitcoin wymiany.

Jednak, poniewaz Bitcoin jest forma pieniedzy, to nadal moze byc wykorzystywane do celów niezgodnych z prawem, ale nie sprawiaja, ze nielegalne. Obecny system bankowy wraz z systemem kart kredytowych ma równiez wysoki wspólczynnik oszustwa, wiec Bitcoins zostaly zgloszone do wykorzystania nielegalnie.

Co na temat podatków w przynależności Bitcoins?
Bez wzgledu na medium transakcji uzywane, niektóre postaci zobowiazania podatkowego moze powstac, choc Bitcoin nie maja status prawnego srodka platniczego. Niektóre przepisy w róznych krajach moze prowadzic do bitcoinów poddaniu róznych form podatków, takich jak przychody, zyski kapitalowe i plac.

Czy Bitcoin oszustwo?
Nie, nie jest.

Czy spekulacje problem z Bitcoins?
Spekulacje czesto moze spowodowac niestabilnosc, wiec jest to jeden z glównych krytyki Bitcoins.

Poniżej przedstawiamy wykaz cech Bitcoins

- zdecentralizowane: To jest autonomiczny, brak kontroli od wszelkich instytucji autoryzacji lub bankowych. Maszyny i sieci wykorzystywane w przetwórstwie Bitcoin działa razem, powodując wolne od punktu Meltdown lub decyzji pozbawiać ludzi trzyma Bitcoin.
- Łatwo skonfigurować : Możesz otworzyć konto w tradycyjnych bankach, i skonfigurować wymagane informacje w krótszym czasie.
- Przejrzystość : Szczegóły dotyczące transakcji są przechowywane w księdze głównej znany również jako łańcucha bloku. Adresy można łatwo publicznie ogłoszona, ale można tego uniknąć poprzez przeniesienie bitcoins na jeden adres i zmieniając Bitcoin adres często razy.
- Małe koszty transakcyjne : może zostać obciążony 10 funtów dla transakcji miedzynarodowych, ale Bitcoin nie pobiera oplat.
- Szybko : Pieniądze można wysyłać na całym swiecie w ciagu kilku minut, o tyle, ze transakcja jest przetwarzany przez bitcoin sieci.
Gdy bitcoins są przesyłane, nie może zostać odwrócone, o ile bitcoins sa zwracane przez innego uzytkownika. Jest duzo wiedziec o Bitcoin, i jak to moze byc eksploatowane tak, aby bylo jasne, co robic i co krok wymagane.


Jeśli informacja ta była pomocna, nie wahaj się do oddania:
Bitcoin adres: 199qweKqSzryPJsVi5n3iazuM8nLDFXBvo
Dogecoin adres: D5cFbKHSJwmL3V7TVM84dL2EAf35SAV7Di
Litecoin adres: LcXzbhN88EUAc44b8YYt5gD6Q3PPf2buxQ

lub przekazać bezpośrednio
Komentarz z kontem na Facebooku