BitcoinRewolucja.com: Bitcoin sieci

Bitcoin Wiki
Share

Bitcoin sieci


Peer to Peer (P2P) sieci lub komputerów jest wspólna architektura aplikacji, że kilka zadań lub obciażenia między rówieśnikami. Rówieśnicy sa uprzywilejowane w równym stopniu, jak również zawartych uczestników aplikacji. Tworza węzeł sieci z każdym do peer.Peer aby część swoich zasobów, takich jak pasma mocy przetwarzania, przechowywania na dysku lub w sieci, który jest dostępny bezpośrednio do sieci uczestników, bez centralnego wspólnej pracy serwerów lub hostów. Rówieśnicy sa dostawców i konsumentów zasobów, w którym nie ma podziału między dostawy i konsumenta. Nowe systemy P2P sa trendy poza okres rówieśników robi podobne rzeczy i oraz udostępnianie zasobów, i szuka różnych rówieśników, które moga przyczynić się unikalne i zdolnych zasobów do wirtualnej społeczności iw rezultacie, upoważnia go do zaangażowania się w wielu zadań, które przekraczaja zadania realizowane przez poszczególnych rówieśników. Pierwsza platforma P2P wspólny system był Platforma Rury przez PeerLogic. Po raz pierwszy licencję w 1990 roku w Teksasie. Systemy P2P były wykorzystywane do domen aplikacji, i to była rozłożona przez systemu Napstera uruchomiona w 1999 roku.

HISTORIA I ROZWÓJ

Ruch Peer to Peer dał pokój do milionów użytkowników Internetu, aby połaczyć się bezpośrednio, tworzacych grupy i łaczenie stać użytkowników stworzył wyszukiwarki i systemy plików. Podstawowa idea Peer to Peer widziano wcześniej systemów informatycznych i sieci dyskusyjnych, datuje się na zasadach w Request for Comments.The vision of Tim Berner Lee about World Wide Web was similar to peer to peer network in such that every web user would be editor and contributor, creating and connecting contents to make up an interlink web links. P2P pomysł rozpoczał się w 1960 roku, kiedy ARPNET powstała do dystrybucji plików pomiędzy amerykańskich ośrodków badawczych oraz innych hostów. Jako prekursor Internetu, ARPNET był udany sieci klient-serwer, gdzie każdy węzeł i wnioski służa zawartość. Ale ARPNET nie było samo zorganizowane i brakowało zdolnych moc do zaoferowania kontekście oznacza lub routing oparty treści, która przekracza proste trasy adresowych.So, a shared messaging system that is connected as architecture of peer to peer was formed namely USENET. It was developed in year 1979 and enforced a decentralized control model. Podstawowym modelem jest model serwera klienta z punktu widzenia użytkownika lub klienta, który zapewnia, że jest samo podejście do usług zorganizowane grupy dyskusyjnej.

ARCHITEKTURA

Peer to peer jest zaprojektowany wokół pojęcia równych węzłów równorzędnych jednocześnie pracujacych w obu klientów i serwerów do innych węzłów sieci. Ten styl aranżacji sieci różni się od modelu klient serwer, który komunikuje się zlokalizować z centralnego serwera.

Routing i ZASOBY DISCOVERY

Peer-to-peer zasadniczo wynaleziono wirtualne sieci nakładki powyżej fizycznej topologii sieci, to węzeł w powłoce stanowi podzbiór fizycznych węzłów. Dane sa przekazywane za pośrednictwem sieci IP / TCP, ale peers sa w stanie komunikować się przy zastosowaniu bezpośrednio, poprzez łacza logicznej nakładki. Nakładki sa wykorzystywane do zagladajac i indeksowania w sieci, a sieci moga być klasyfikowane jako uporzadkowany lub niestrukturalnych. Niestrukturalnych sieć peer to peer nie wdrożyć pewna strukturę na bin projektowania sieci nakładki, ale sa one tworzone przez połaczonych węzłów, które sa losowo tworzonych. Ponieważ nie sa nakładane o strukturze globalnie, sa łatwe zlokalizowanie i pozwala na optymalizację dla poszczególnych części nakładki. Zorganizowany peer to peer jest dobrze zorganizowany w pewnej topologii, a to pozwala węzły do wyszukiwania sieci pliki i zasoby w swoim protokole. Najbardziej popularne P2P typu strukturalnego nałożyła współdzielona tabeli mieszania (DHT), składajacy się z wariantu częstego hash do wykorzystania przypisać własność poszczególnych plików z każdym.

modele hybrydowe

Jest to połaczenie peer to peer modeli serwerów i klientów. Ogólny model hybrydowy jest mieć centralnego serwera, który lokalizuje każdy rówieśników, przykładem jest Spotify. Istnieje wiele modeli hybrydowych, a wszystkie z nich zrobić kompromis między scentralizowanej funkcji, które sa oferowane przez sieci strukturalnej i niestrukturalnych sieci P2P daje węzły równo.

Prawa Własności Intelektualnej i nielegalnego udostępniania

Choć sieci P2P moga być wykorzystywane do celów prawnych, prawo właściciele celu P2P nad implikacjami z udostępniania materiałów chronionych prawem autorskim. Sieci P2P wymaga przenoszenia danych z jednego użytkownika do drugiego bez serwera pośredniczacego. Były powiazaniach firm w różnych sprawach prawnych, w Stanach Zjednoczonych, w kwestiach prawa autorskiego.


Jeśli informacja ta była pomocna, nie wahaj się do oddania:
Bitcoin adres: 199qweKqSzryPJsVi5n3iazuM8nLDFXBvo
Dogecoin adres: D5cFbKHSJwmL3V7TVM84dL2EAf35SAV7Di
Litecoin adres: LcXzbhN88EUAc44b8YYt5gD6Q3PPf2buxQ

lub przekazać bezpośrednio
Komentarz z kontem na Facebooku