BitcoinRewolucja.com: Bitcoin Transakcje

Bitcoin Wiki
Share

Bitcoin Transakcje


To jest podpisany segment danych, który nadaje się do sieci w odniesieniu do zbierania z bloków. Odnosi się do ostatnich transakcji i osadów pewną liczbę Bitcoins do liczby klucza publicznego znany jako adres Bitcoins. Różni się to od jest szyfrowana. Cała transakcja rejestrowana w sieci pakietowej może objawić przy użyciu przeglądarki łańcucha blok. Jest to niezbędne do analizy technicznej działań transakcyjnych i weryfikacji procesu płatności.

WYJASNIENIE

Wejście na transakcji tego importu łańcucha bloków 50 Bitcoins z # 0 w transakcje f5d8 Wyjście jest 50 BTC na jeden adres Bitcoin. Kiedy odbiornik zamierza zbyć pieniądze, wyjście # 0 będzie jego odniesienia dla transakcji w zgodzie z wejściem jego transakcji.

WEJSCIE

Wejście jest nawiązaniem do wyjścia w oddzielnej rejestracji finansowego. Mnóstwo wejść są wymienione w transakcji. Jest sumą się wartości, które jest wskazywane, a wynik będzie można wykorzystać w bieżącej transakcji. Hash formalnej transakcji jest to, co jest znane jako Poprzedni TX. Wyjście głównego stosowane w transakcji jest znany jako wskaźnika. Pierwsza połowa CRIPT jest znany jako ScriptSig. Istnieją dwa główne elementy w skrypcie, a mianowicie klucza publicznego i podpis. Odkupiciela transakcji wyjście posiada klucz publiczny i pokazuje, że wyjście jest wykupowi przez twórcę. Inne czynniki wymagane jest ECDSA podpis przeszedł nad hash prostej wersji transakcji.

To łączy się z kluczem publicznym, i wyjawia twórca wykazem transakcji adres, jak również. Transakcje są zdefiniowane w różnych flag, które mogą być wykorzystywane w tworzeniu różnych typów płatności.

WYJSCIE

Składa się instrukcje dotyczące przenoszenia Bitcoin. Satoshi jest wartość liczbowa w której 1 BTC wynosi 100.000.000 Satoshi, który będzie wartość po twierdząc. ScriptPubKey jest połowa skryptu. Wyjście może być więcej niż jeden, a wszystkie one korzystać z wartości wejściowych, należy wysłać połączone wartości wejściowych w mocy, aby uniknąć utracone. Jeśli 50 BTC jest warta wyjście, można i zamierza przenieść 25 BTC, dwa wyjścia 25 BTC wartości byłyby tworzone przez Bitcoin, które są miejscem i jednym z powrotem do Ciebie. Jeżeli wejście w Bitcoin nie mogą być umarzane w mocy, jest znany jako opłaty transakcyjnej, że ktoś tworzy blok będzie się domagać.

Rodzajów transakcji

Istnieją dwie pary tworzone przez Bitcoin, które są różne, są scriptSig / scriptPubKey. Bardziej złożone typu transakcji jest również możliwe i może być połączone razem w wymuszonej umowy cyptographically. To jest uznawany za umowach. Adres Bitcoin jest hash, natomiast kompletny klucz publiczny w scriptPubKey nie może być pod warunkiem, że osoba wysyłająca go. Jeśli moneta wysłany na adres Bitcoin ma być umarzane, odbiornik musi dostarczyć podpis i klucz publiczny. Skrypt uwierzytelnia że hash klucza publicznego mecze z mieszania w scriptPubKey, a także potwierdza podpis do klucza publicznego.

Zapłaci SCRIPT HASH

Płatna do skryptu hash został stworzony w celu postępuje odpowiedzialność za zapewnienie warunków do wykupu transakcji od nadawcy z innych funduszy. Nadawca jest teraz mogą tworzyć dowolną transakcję; nawet trudno, korzystając z 20 bajtów hash 1. Pay do skryptu hash oferuje medium komplikować transakcji, która jest inna od zapłaci pubkey hash, który ma określony scriptPubkey i scriptSig.

GENERACJI

Jest tylko jedno wejście w pokoleniu, w którym trzeba umieścić coinbase parametru poprzez usunięcie scriptSig. Nie może być dowolna w danych coinbase, nie jest on wykorzystywany. Aktualnym celem kompaktowe umieszczony przez Bitcoin plus extraNonce, co oznacza, że za każdym razem obszar jednorazowego w przelewach nagłówka bloku. Wyjście może również informować o niczym, ale jeden jest tworzony przez Bitcoin jak adres IP.Extranonce zwiększenia domenę dla funkcjonowania dowód pracy, podczas gdy górnicy mogą edytować lub zmienić 4byte, znacznik czasu i extranonce od 2 do 100 bajtów. Wejście określa sposób i metodę, aby uzyskać ilość Bitcoin, który jest wymienialne. Jeśli jest to transakcja z jednego bloku, jest on traktowany jako ogólny wkład transakcji którego zawartość opuszczonego. Wyjście stawiać warunki, aby zwolnić ilość Bitcoin, podczas gdy wartości addycji pierwszej transakcji jest również wydobywa wartość Bitcoin dla bloku oraz opłat transakcyjnych innych w bloku.

Jeśli informacja ta była pomocna, nie wahaj się do oddania:
Bitcoin adres: 199qweKqSzryPJsVi5n3iazuM8nLDFXBvo
Dogecoin adres: D5cFbKHSJwmL3V7TVM84dL2EAf35SAV7Di
Litecoin adres: LcXzbhN88EUAc44b8YYt5gD6Q3PPf2buxQ

lub przekazać bezpośrednio
Komentarz z kontem na Facebooku